Software as a Service

Nasza firma posiada bogate doświadczenia w zakresie projektowania oprogramowania jako usług (SaaS).

Doradzamy kiedy model SaaS jest dobry i sprawdza się zarówno pod kątem zwrotu z inwestycji, jak i pod kątem dostarczenia wartości dla użytkowników końcowych.

Potrafimy bazując na państwa oczekiwaniach i założeniach, zaproponować architekturę aplikacji w oparciu o chmurę obliczeniową (Cloud Computing), a także wykonać i wdrożyć państwa oprogramowanie w modelu SaaS.

Czym jest Sofware-as-a-Service?

Z ang. oprogramowanie jako usługa to model wdrażania oprogramowania w oparciu serwisy czy usługi dostępne przez internet. Najpopularniejszym oprogramowaniem używającym tego modelu to poczta elektroniczna dostępna w przeglądarce.

Dzięki temu modelowi, poza wspieraniem przeglądarki internetowej nie istnieje potrzeba wspierania środowiska pracy użytkowników, np. różnych systemów operacyjnych. Także dzięki SaaS nie istnieje problem dystrybucji aktualizacji i wdrażania poprawek — aktualizowany jest jeden system będący pod kontrolą producenta oprogramowania, a wszyscy użytkownicy korzystają tych aktualizacji automatycznie.

Jednak nie SaaS to nie tylko aplikacje dostępne przez przeglądarkę, to także serwisy, które wykonują operacje lub dostarczają informacji innym programom, np. dostarczanie informacji giełdowych czy wykonywanie skomplikowanych obliczeń i analiz też należy do grupy SaaS.